"Tańcz głupia tańcz", "Zawsze tam, gdzie Ty" i "Zamki na piasku" - między innymi takie wielkie przeboje zespołu Lady Pank zabrzmiały w sobotę na scenie TOPtrendy Festiwalu w Sopocie. Po koncercie grupa odebrała specjalny tort z okazji 30-lecia istnienia. Wcześniej zaprezentowali się artyści, którzy wygrywali w poprzednich edycjach imprezy, organizowanej już po raz 10.

W drugim dniu imprezy widzowie zobaczyli niezwykły koncert z okazji 10-lecia festiwalu TOPtrendy. Dekadę podsumowali laureaci nagród w poszczególnych edycjach imprezy. Na scenie pojawił się między innymi zespół Ich Troje, który zajął pierwsze miejsce w koncercie TOP na pierwszej edycji Festiwalu w 2003 roku.

Podczas koncertu wystąpił też niecodzienny duet Borysewicz & Kukiz, goszczący w 2004 roku w koncercie TOP. Publiczność porwała natomiast Agnieszka Chylińska. Artystka koncertu TOP w 2010 roku zaśpiewała "Nie mogę Cię zapomnieć".

W koncercie jubileuszowym nie zabrakło również grupy Zakopower, która debiutem i wygranym konkursem "trendy" w 2005 roku rozpoczęła swoją karierę. Zespół wykonał utwór "Kiebyś Ty". Publiczności zaprezentowąła się także grupa Raz Dwa Trzy, która gościła aż czterokrotnie w koncertach TOP.

Na scenie pojawiła się też Golec Orkiestra, która na Sopot TOPtrendy Festiwal 2009 świętowała swoje 10-lecie. Prawdziwą niespodzianką był natomiast występ Edyty Górniak, która dotychczas na deskach Sopot TOPtrendy Festiwal wystąpiła siedmiokrotnie.

Na koniec Sopocka Noc Kabaretowa

W niedzielę, podczas trzeciego dnia festiwalu, wystąpią najwięksi prześmiewcy polskiej rzeczywistości. Na scenie pojawią się m.in.: Kabaret Ani Mru Mru, Cezary Pazura, znany z niezwykle ciętego dowcipu Piotr Bałtroczyk, Jerzy Kryszak, Kabaret Neo-nówka, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Łowcy.B oraz Kabaret Skeczów Męczących.