Olsztyn Garden Festival - tak miała nazywać się największa na Warmii i Mazurach impreza muzyczna z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd. Miała, bo wszystko okazało się wielkim happeningiem.

Najpierw powstała strona festiwalu oraz jej profil na portalu społecznościowym. Potem zamieszczono filmy, na których znani artyści zapraszali na swój koncert. Wśród nich m.in. Kazik, Paul Young, Robert Brylewski, Spięty z Lao Che i Drak z Huntera. Niestety okazało się, że to tylko happening, który ma zwrócić uwagę na brak takiej imprezy w Olsztynie.

Mieszkańcy podkreślają, że już długo czekają na taki festiwal. Szkoda, że ten festiwal to tylko happening, bo na podobną imprezę czekam już wiele lat. Mam nadzieję, że cała akcja pomoże zorganizować festiwal w przyszłym roku - powiedział naszemu reporterowi mieszkaniec olsztyńskich Jarot. Na to liczą też organizatorzy zamieszania, którzy zapowiadają, że w przyszłym roku zrobią wszystko, aby Olsztyn Garden Festival nie był tylko żartem. Mamy ponad 1600 szabel, czyli osób, które chcą takiego festiwalu w Olsztynie. Będziemy walczyć - powiedział jeden z pomysłodawców happeningu.

Organizacja happeningu była na wysokim poziomie. Powstała strona, zaprojektowano logo, stworzono wizualizacje billboardów w innych miastach i nagrano filmy. Stąd też wiele osób liczyło, że impreza dojdzie do skutku.

Mieszkańcy z nostalgią wspominają czasy, kiedy na lotnisku podczas "Inwazji Mocy RMF" przy hitach gwiazd światowej muzyki bawiło się ponad 70 tys. ludzi. Przez lata Olsztyn skazany był na małe wydarzenia - głównie latem i prawie tylko na rynku Starego Miasta w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Apele mediów i mieszkańców Olsztyna były tak głośne, że urzędnicy niespodziewanie zmienili zdanie. Wygospodarowali pieniądze, w błyskawicznym tempie udało się też dopełnić formalności i zakontraktować artystów - głosiło oficjalne oświadczenie organizatorów "festiwalu". Podczas Olsztyn Garden Festival zobaczymy artystyczną śmietankę światowej sceny muzycznej. Koncerty będą się odbywać na dwóch scenach. Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg atrakcji, które wkomponują się w przestrzeń miejską - napisali.