Organizatorzy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie poinformowali, że niedzielne koncerty nie odbędą się w pierwotnie planowanej formule. Plany trzeba było zmienić ze względu na pogodę – dziś w Krakowie prognozowane są intensywne opady i silny wiatr. Bilety na koncerty FMF4Kids: Agi Bagi oraz The best of John Barry zachowują ważność na nowy termin.

To miał być drugi dzień muzycznego pożegnania wakacji, niestety niedzielne koncerty Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie się nie odbędą. Organizatorzy zdecydowali się na ich odwołanie ze względu na pogodę.

Z wielką przykrością i naprawdę bólem serca musieliśmy podjąć jedyną słuszną decyzję: odwołujemy drugi dzień Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie ze względu na bardzo niesprzyjającą pogodę. Proszę się nie martwić, bo te koncerty się odbędą, natomiast bardzo intensywnie pracujemy, żeby znaleźć nowy termin - powiedział w rozmowie z RMF FM Michał Zalewski z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Deszcz uniemożliwia nam zarówno zagranie koncertów wymagających pracy orkiestry, ale też dla publiczności byłby to ogromny dyskomfort - zaznaczył Robert Piaskowski. 

W niedzielę w parku im. Henryka Jordana miały się odbyć koncerty:

- FMF4Kids: Agi Bagi - koncert z muzyką i piosenkami z bajki

- The best of John Barry

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenia odbędą się w innym terminie w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Co istotne, bilety zakupione na oba koncerty zachowują ważność na nowy termin. Informacja o tym, kiedy się odbędą, zostanie przekazana w najbliższym czasie.