Na kolejną płytę Adele prawdopodobnie będziemy musieli poczekać nawet trzy lata. W wywiadzie dla amerykańskiej edycji magazynu "Vogue" artystka oświadczyła, że po zagraniu wszystkich zaległych koncertów najprawdopodobniej zniknie na jakiś czas. "Nie wydam nowej płyty, dopóki nie napiszę lepszych piosenek niż te, które trafiły na album "21"- dodała. I jak podkreśliła, tym razem chce nagrać wesoły materiał. "Mam dość zgrywania zgorzkniałej jędzy" - powiedziała.

Zobacz również:

  • Adele zdobyła aż 6 statuetek, we wszystkich kategoriach, w których była nominowana, w tym w najważniejszej - Album roku. Uroczystość rozdania nagród upłynęła w cieniu śmierci Whitney Houston. Zmarłą gwiazdę wspominali jej znajomi i przyjaciele, m. in. Aretha Franklin, która byłą jej matką chrzestną, Mariah Carey, Jennifer Hudson, Rihanna i legenda muzyki jazzowej Herbie Hancock. więcej

Artystka, która przeszła niedawno skomplikowaną operację strun głosowych, uważa, że przerwa dobrze zrobi nie tylko jej gardłu, ale przede wszystkim życiu osobistemu, które zawsze inspirowało jej twórczość. Chcę nagrywać dobre płyty. A teraz nie mam o czym pisać. Musiałabym kłamać, a to oznaczałoby zerwanie ze wszystkim, co do tej pory zrobiłam. Pewnie będę potrzebować co najmniej trzech lat na przygotowanie nowego albumu.- mówiła w wywiadzie dla "Vogue" brytyjska piosenkarka.

"Mam dość odgrywania zgorzkniałej jędzy"

Album "21" jest zapisem rozterek i przeżyć Adele po rozstaniu z byłym chłopakiem. Artystka zamierza jednak zerwać ze swoim wizerunkiem zranionej kobiety i nagrać bardziej optymistyczną płytę.Mam już dość odgrywania zgorzkniałej jędzy.- zapewnia.

Brytyjka, która jest obecnie w szczęśliwym związku z nowym partnerem, nie chce popełniać błędów z przeszłości. Wyznaje, że przez ostatnich pięć lat całkowicie zatraciła się w pracy i bardzo zaniedbała życie osobiste oraz swój związek. Może wreszcie będę miała czas na to , żeby stworzyć wesołą płytę. Na to, aby być zakochaną i szczęśliwą. A później - zobaczymy. Może wyjdę za mąż, urodzę dzieci i będę uprawiać ogródek z warzywami.- dodaje.

"Chcę się rozwijać jako artystka"

Pomimo ogromnego sukcesu artystycznego i komercyjnego piosenkarka cały czas pragnie się rozwijać. Chcę ewoluować jako artystka. Jest tyle gatunków muzyki, których jeszcze nie poznałam. Chcę przebywać z moimi znajomymi artystami. Chcę doświadczyć rzeczy z perspektywy fana. Już nie pamiętam co to oznacza, ponieważ sama zostałam artystką- wyznaje.

Podczas niedzielnego rozdania nagród Grammy Adele zdobyła aż 6 statuetek. Brytyjka triumfowała we wszystkich kategoriach, w których była nominowana, w tym w najważniejszej - album roku. Ceremonia w Los Angeles była jej wielkim powrotem po listopadowej operacji gardła. Wyczekiwany występ podczas Grammy był jej pierwszym od zabiegu. Brytyjska piosenkarka wykonała swój wielki przebój "Rolling In The Deep", za co otrzymała owacje na stojąco.

Vogue