Karl Lagerfeld, słynny projektant mody, przeprosił Adele za to, że niepochlebnie wyrażał się na temat wyglądu brytyjskiej wokalistki. 78-letni szef domu mody Chanel w rozmowie z nowojorskim magazynem "Metro" stwierdził, że najpopularniejsza obecnie piosenkarka na świecie nie dba o swoją figurę.

Jest nieco za gruba - rzucił Karl Lagerfeld, podkreślając jednak, że darzy artystkę wielkim szacunkiem. Projektant został błyskawicznie skrytykowany w mediach za wypowiedź na temat tuszy Adele. Karl Lagerfeld zreflektował się i oświadczył, że jego słowa zostały wyjęte z kontekstu.

Chciałbym przekazać Adele, że jestem jej największym wielbicielem. Czasami, gdy wyciągnie się jedno zdanie z dłuższej wypowiedzi, zupełnie zmienia się jego znaczenie - zaznaczył.

Projektant dodał również, że miał swego czasu problemy z nadwagą. Zrzuciłem 30 kilogramów jakieś 10 lat temu i udało mi się utrzymać wagę. Wiem, jakie to uczucie, kiedy media znęcają się nad tobą z powodu twojego wyglądu - solidaryzował się z korpulentną Adele.

Karl Lagerfeld przyznał również, że brytyjska gwiazda "jest piękną dziewczyną" i niecierpliwie czeka na nowy album artystki.