"Anty-Edyp" Barbary Wysockiej i Michała Zadary to projekt łączący sztuki wizualne, muzykę, filozofię, medycynę i teatr. Spektakl można oglądać od czwartku do niedzieli w Teatrze Polskim w Warszawie.

Podstawę literacką spektaklu stanowią fragmenty tragedii Sofoklesa "Król Edyp", pisma Freuda o Edypie oraz cytaty z książki "Anty-Edyp" Deleuze'a i Guattari'ego. Na scenie znajdują się: aktorka w ósmym miesiącu ciąży oraz dwóch lekarzy, którzy wykonują USG serca matki i USG płodu. Przenikające się rytmy bicia serca matki i dziecka stają się podstawą dla muzyki tworzonej przez trzech instrumentalistów. Wysocka i Zadara tworzą portret człowieka, który od urodzenia - a nawet już przed urodzeniem - jest uwikłany w mechanizmy społeczne, którego los - jak wierzyli Grecy - już dawno został przesądzony, lub też - jak uważają Deleuze i Guattari - który ma nieograniczone obszary wolności, jeśli się wyzwoli z opresyjnych relacji społecznych.

Bezprecedensowa podróż do wnętrza człowieka, przez krainy filozofii, medycyny i sztuki. Człowiek jako podmiot i przedmiot filozofii tu i teraz,ludzkie ciało jako instrument muzyczny. "Anty-Edyp" wpisuje się w długą tradycję badań medycznych, będących inspiracją dla sztuki. "Anty-Edyp" to powrót do źródeł teatru (tragedia grecka) i do źródeł życia.