W pobliżu Świętoszowa na Dolnym Śląsku wojskowy samochód należący do polskiej armii zderzył się z autem osobowym. Ranne zostały trzy osoby. Informację o wypadku dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Wcześniej w Trzebowie koło Żagania półciężarówka armii USA zderzyła się z busem. Ranne zostały dwie osoby.

Do wypadku z udziałem wojskowego samochodu doszło też wcześniej w Trzebowie koło Żagania. Półciężarówka armii USA zderzyła się tam z busem. Ranne zostały dwie osoby. Żołnierze USA podróżowali w kierunku jednostki w Świętoszowie. Bus jechał w przeciwnym kierunku. Okoliczności wypadku wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa.

Z kolei w ostatnią sobotę do wypadku amerykańskiej ciężarówki wojskowej doszło na drodze krajowej nr 27 w rejonie miejscowości Piaski w powiecie zielonogórskim. Z pojazdu wypadł ładunek, w tym pociski do czołgów. W okolicy na szczęście nie było budynków mieszkalnych. Z informacji przekazanej przez strażaków wynikało, że w wypadku lekko rannych zostało dwóch amerykańskich żołnierzy. Pojazd, którym jechali wpadł do rowu. 

W Żaganiu stacjonuje kilkuset żołnierzy i sprzęt amerykańskiej brygady pancernej, która została skierowana do Polski.

(ug)