Szklanka na polskich drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem na Pomorzu, a także na południu województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Z informacji otrzymywanych od Was na Gorącą Linię RMF FM wynika, że ślisko jest też w centralnej Polsce. Czasem wydaje się, że jest sucha droga, że jest przyczepność, a można się lekko zdziwić dojeżdżając do rond, na łukach, że jest lekka warstwa lodu - mówi słuchacz dzwoniący z okolic Radomia. 

Informujecie również o trudnych warunkach na Lubelszczyźnie.Tiry stoją na trasie Lublin-Przemyśl, zablokowały drogę przed miejscowością Frampol - ostrzega słuchacz. 

Szklanka jest na drogach na Pomorzu. O poranku gołoledź utrudnia podróż kierowcom między innymi w Gdańsku. Najgorzej jest w południowych dzielnicach - choćby na ulicy Starogardzkiej, a także Havla. Miejscami jest lód. Choć temperatura na Pomorzu jest już na plusie, to skutki gołoledzi są nadal odczuwalne - donosi reporter RMF FM Kuba Kaługa. Dopiero o 4:00 nad ranem na główne drogi Gdańska wyjechało 20 pojazdów zajmujących się utrzymaniem dróg, a kolejne 20 - na trasy o mniejszym znaczeniu - dopiero o 6:00. 

GDDKiA podaje, że ślisko jest na odcinku Torzym - Trzciel na terenie województwa lubuskiego. Mgły pojawiają się w woj. świętokrzyskim, natomiast utrudnienia w postaci mżawki bądź przelotnych opadów deszczu są na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Ślisko dziś jest też między innymi w Śląskiem. Na drogach jest niebezpiecznie - informuje nasza reporterka Anna Kropaczek. Na drodze krajowej numer 43 w Częstochowie przewróciła się cysterna z ciekłym azotem. Droga jest zablokowana. Ślisko jest w całym regionie, w ciągu około półtorej godziny doszło do 11 wypadków. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile osób jest poszkodowanych. Sporo tez stłuczek, bo już ponad 60 - najwięcej na północy województwa, między innymi w okolicach Częstochowy, Lelowa i Kłobucka.

Według GDDKiA, w ciągu dnia wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Pomorzu przelotne opady deszczu, a w Bieszczadach i Beskidach przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. na Podkarpaciu do 4 st. w centrum i nad morzem oraz do 6 st. na Dolnym Śląsku, na Podhalu około -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.