​Groźny wypadek w miejscowości Zabieżki. Samochód osobowy zderzył się tam z pociągiem. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Samochód osobowy wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy bez rogatek. Od strony Warszawy z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę nadjechał wtedy pociąg. Auto nie zdążyło zjechać z torów.

O godz. 10:55 w miejscowości Zabieżki w gminie Celestynów nastąpiło zderzenie pociągu relacji Warszawa Zachodnia-Pilawa z Fordem Galaxy, którym podróżowały dwie osoby, małżeństwo - poinformował nadkom. Daniel Niezdropa z komendy powiatowej policji w Otwocku. Jak wyjaśnił, mężczyzna miał 37 lat, a kobieta 35. Nie wskazujemy na razie przyczyny i winnych. Będziemy badać okoliczności tego zdarzenia - podkreślił. 

Jak ustalił reporter RMF FM, kierujący samochodem mężczyzna wjechał na przejazd mimo czerwonego światła. 

Od 14.30 przywróciliśmy ruch pociągów na trasie Otwock - Pilawa - powiedział PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP. Obecnie pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem, a opóźnienia mogą mieć tylko te, które stały w związku z wypadkiem.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(AZ/MN)