Zderzenie autobusu z dziećmi z ciężarówką w miejscowości Stodoły na drodze krajowej nr 74 w Świętokrzyskiem pomiędzy Opatowem a Annopolem. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Ze wstępnych informacji policji wynika, że ciężarówka z niewiadomych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z autokarem. 

W ciężarówce, która zderzyła się autobusem przewożącym dzieci, opony miały nadmiernie zużyty bieżnik - stwierdzili obecni na miejscu funkcjonariusze Głównej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy GITD przeanalizują zapisy z tachografu - czas pracy i prędkość dwóch pojazdów.

Najbardziej poszkodowany jest kierowca autobusu. Został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autobusem podróżowało 24 uczniów. Wyszli z pojazdu o własnych siłach, część z nich ma lekkie obrażenia. Dzieci przewieziono do pobliskiej szkoły. Czworo trafiło później do szpitala na badania.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(az)