Trudne warunki do jazdy w Polsce. Na wielu trasach leży śnieg i jest bardzo ślisko – ostrzegaliście nas dzwoniąc w piątek na Gorącą Linię RMF FM. Dziękujemy za wszystkie sygnały.

21:20 Kończymy naszą relację. Dziękujemy za wszystkie maile, telefony i SMS-y. Wszystkim, którzy jeszcze są w trasie, życzymy bezpiecznej podróży.

20:45 Zablokowana krajowa jedenastka między Ostrowem Wielkopolskim a Jarocinem. W Sobótce zderzyły się dwa auta, dwie osoby zostały ranne. Utrudnienia również na krajowej siedemnastce między Lublinem a Krasnymstawem. W Zakręciu zderzyły się dwa samochody osobowe ranna została jedna osoba. Przez najbliższe dwie godziny obowiązywać tam będzie ruch wahadłowy.

17:53 Dostajemy bardzo dużo telefonów o utrudnieniach na trasie Zamość-Lublin.

17:50 "Na autostradzie z Rzeszowa do Krakowa nie spotkałem żadnej piaskarki. Masakra, drodzy państwo" - napisał do nas pan Marcin i przysłał zdjęcie. 

16:55 Zima już przyszła - pisze do nas pan Karol i przysyła zdjęcia z małopolskiej Bochni.

16:53 Na DK 74 w Kowalinie na Lubelszczyźnie zderzyły się 4 auta. Nikt nie został ranny. Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo.

16:05 Mimo wczorajszych opadów śniegu wszystkie drogi krajowe na północy Polski są przejezdne, ale miejscami może być ślisko - informuje nasz reporter Piotr Bułakowski. Uważać trzeba m.in. na krajowej "siódemce" między Ostródą, a Miłomłynem. Tam z powodu niskiej temperatury droga zaczęła zamarzać. Drogowcy już interweniują, na tej trasie jeździ kilka solarek. Najtrudniejsze warunki panują na drogach lokalnych, szczególnie na Kaszubach, są przejezdne, ale na wielu z nich leży śnieg, trzeba więc jechać ostrożnie, aby nie wpaść w poślizg.

16:00 Fatalne warunki drogowe na Żywiecczyźnie w Beskidach. Wysoko w górach w okolicy Zwardonia na jezdni leży kilkucentymetrowa warstwa śniegu, a pod nią jest lód. Kilkunastokilometrowy odcinek trasy Żywiec-Bielsko-Biała pokrywa pośniegowe błoto. W wielu miejscach województwa śląskiego cały czas pada śnieg, a temperatura spadła do kilu stopni poniżej zera i jest bardzo ślisko - ostrzega nasz dziennikarz Marcin Buczek.

15:40 "Droga krajowa numer 94 w Olkuszu biała!! Jest bardzo ślisko, nie widać żadnej piaskarki!" - pisze nasz słuchacz Amadeusz i przesyła zdjęcia. 

15:06 Matka z dwójką dzieci trafili do szpitala po zderzeniu dwóch aut na krajowej dziewiątce w Wyżnem na Lubelszczyźnie. Stan 7-letniej dziewczynki jest poważny, lżejsze obrażenia mają jej 13-letni brat i mama. Policja organizuje w tym miejscu ruch wahadłowy i apeluje o ostrożną jazdę - trasa jest tam bardzo śliska.

14:55 Atak zimy komplikuje życie kierowcom w Zakopanem. Drogowcy nieco zaspali i wiele podjazdów jest bardzo śliskich. Samochody na nich stają i nie mogą ruszyć. Z tego powodu policja zamknęła drogę z Zakopanego do Kościeliska. Problemy są także z dojazdem do Cyrli. Policjanci niemal jednocześnie przyjęli zgłoszenia o 13 kolizjach - informuje nasz dziennikarz Maciej Pałahicki.

14:26 Na drodze numer siedem w Słomnikach na odcinku od Krakowa do Miechowa samochód wypadł z drogi i ściął słup. Policja kieruje ruchem na miejscu wypadku.

13:59 Zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Wyżne na Podkarpaciu. Trwa tam akcja ratunkowa. We wrakach pojazdów są zakleszczeni ludzie. Droga jest nieprzejezdna.

13:50  Atak zimy na północy Polski utrudnia życie kierowcom. Po nocnych opadach śniegu wciąż zasypane są lokalne drogi na Kaszubach - informuje reporter RMF FM Piotr Bułakowski. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu wszystkie drogi krajowe są przejezdne, trzeba jednak uważać na odsłoniętych odcinkach, bo tam często tworzą się zaspy. Najgorzej jednak jest na drogach gminnych. Kierowcy skarżą się, że jest tam ślisko i nie wyjechały piaskarki. Takie warunki spotkać można m.in. w okolicach Olsztyna, Łomży i Bielska Podlaskiego.

12:20 Na autostradzie A4 od Katowic do Tarnowa nie było ani jednej piaskarki, a cały czas sypie śnieg - ostrzega Monika.

11:17 Na zakopiance na odcinku od Krakowa do Nowego Targu nie ma piaskarek, a cały czas sypie, w okolicach Klikuszowej samochody nie radzą sobie z podjazdami pod górę - donosi nam Tomasz.11:02 Bardzo złe warunki na autostradzie A1 na odcinku od Włocławka do Kutna. Jak informuje Piotr, lewy pas jest nieposypany.

10:04 Tomasz donosi, że droga wojewódzka nr 102 Kołobrzeg - Świnoujście jest pokryta lodem. Żadne piaskarki na razie tamtędy nie przejechały.

09:49 Fatalne warunki także na autostradzie A4 na odcinku Katowice - Gliwice. Jak powiedział nam Marek, droga jest całkowicie zasypana.

09:03 Gruba warstwa śniegu zalega też na trasie z Wałbrzycha do Kłodzka - poinformował nas Andrzej. Zero pługów, zero piaskarek, koleiny są wyjeżdżone tylko przez samochody - dodał.


08:06 W okolicach Ostródy i Lubawy w woj. warmińsko-mazurskim droga jest całkowicie biała, na drodze leży zmarznięty śnieg, są tylko niewielkie pasy czarnego asfaltu - usłyszeliśmy od Mariusza. Ponadto jest bardzo zimno - o poranku termometry pokazywały minus13 stopni Celsjusza.

08:03 Bardzo złe warunki na autostradzie A2. Jak poinformował nas Piotr odcinek z Warszawy do Strykowa jest cały zaśnieżony. Nie widziałem żadnej piaskarki - powiedział nam Piotr.