Dzięki szybkiej akcji ratunkowej podjętej przez strażaków udało się uratować mężczyznę bez funkcji życiowych, który został ewakuowany z objętego pożarem mieszkania w kamienicy przy ul. Wólczańskiej w Łodzi. Ewakuowano również 9 osób. Sytuacja jest już opanowana.

Po godz. 21 w sobotę otrzymaliśmy sygnał o pożarze w kamienicy przy ul. Wólczańskiej 152. Z mieszkania, w którym się paliło, ewakuowano mężczyznę bez oznak życia. Po przeprowadzeniu przez strażaków resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowany odzyskał funkcje życiowe i został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego - poinformował PAP rzecznik Komendy Miejskiej PSP Łukasz Górczyński.

Z budynku ewakuowano jeszcze dziewięć osób, w tym dwoje dzieci. Na miejscu zdarzenia pracowało 19 strażaków i 6 specjalistycznych pojazdów. Obecnie sytuacja jest już opanowana. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.