Tragiczny finał wieczornej bójki pseudokibiców w Krakowie. Nie żyje 19-latek. Informację o tym dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

W bójce w okolicach osiedla Piastów w Nowej Hucie brało udział 10 osób. Według policji była to walka o wpływy w środowisku dilerów narkotyków. Obecnie sprawdzamy różne wersje przebiegu tego zdarzenia, ale najbardziej prawdopodobne wydają się rozrachunki na tle narkotykowym - mówi Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

Przed północą młodzi ludzie, związani także ze środowiskami pseudokibiców, spotkali się na obrzeżach osiedla Piastów. W ruch poszły pięści i ostre narzędzia. Od ciosów, prawdopodobnie zadanych nożem, ciężkie rany odniósł młody chłopak. Mimo reanimacji zmarł. Nie było tu osób, które znalazły się przypadkowo. Świadczą o tym zabezpieczone dowody, w tym ostre narzędzia a także części od łopaty. Nikt nie wychodzi z czymś takim na spacer - podkreśla Ciarka.

Policja zatrzymała już sześć osób które mogą mieć związek z bójką. Jedna z nich trafiła do szpitala z ranami zadanymi ostrym narzędziem. Są to osoby nam znane, notowane za różnego rodzaju przestępstwa przeciwko mieniu - kradzieże, włamania - ale także przestępstwa narkotykowe, a również część z nich za pobicia i bójki. Ofiara to również znana nam osoba, notowana za kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe - mówi Ciarka.

(mpw)