Trzy osoby zostały ranne w wypadku w Stawie Kunowskim koło Starachowic w Świętokrzyskiem. Doszło tam do zderzeniu ciężarówki z pociągiem towarowym. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

W wypadku zostały ranne dwie osoby z ciężarówki i maszynista. Pod wpływem siły uderzenia wykoleiło się pięć wagonów i lokomotywa. Ciężarówka została całkowicie zniszczona. 

Jakieś pięć metrów od przejazdu znajduje się kabina ciężarówki, jakieś 50 metrów dalej znajduje się druga część tego samochodu, a jeszcze dalej w odległości jakiś 150 metrów znajduje się rama tego samochodu - powiedział Andrzej Pyzik ze starachowickiej straży pożarnej. 

Linia kolejowa ze Starachowic do Ostrowca Świętokrzyskiego była zablokowana. Pociągi Intercity kursowały zmienioną trasą: przez Sitkówkę - Nowiny - Chmielów.

Jak napisano w informacji PKP PLK, jeszcze "nie wiadomo, dlaczego kierowca wjechał wprost pod pociąg". Okoliczności wypadku wyjaśni specjalna komisja.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mal)