RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wybuch butli z gazem w Safronce. Dwie osoby w szpitalu

Publikacja: Niedziela, 1 sierpnia (11:55) Aktualizacja: Niedziela, 1 sierpnia (16:00)

​Trzy osoby zostały ranne w wybuchu butli z gazem w bloku w miejscowości Safronka niedaleko Nidzicy w Warmińsko-Mazurskiem. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Budynek, w którym doszło do wybuchu, jest zniszczony.

Do wybuchu gazu z butli doszło w budynku wielorodzinnym w niedzielę ok. godz. 9.30.

Do eksplozji doszło w mieszkaniu na parterze bloku, zamieszkanym łącznie przez 10 osób.

Część osób sama się ewakuowała, a części w wydostaniu się pomogły służby ratunkowe.

W wyniku eksplozji trzy osoby zostały poszkodowane, w tym dwie zostały przewiezione do szpitala.

Jak podała policja, siła wybuchu była tak duża, że cały budynek nie nadaje się do zamieszkania

Najbardziej zniszczone zostało mieszkanie, w którym doszło do wybuchu, ale mieszkania na pierwszym i drugim piętrze także są zrujnowane.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: