Do pierwszego wstrząsu doszło około 5.30. Do dwóch kolejnych doszło w ciągu kwadransa. Do wstrząsów doszło w rejonie dwóch ścian wydobywczych. Z jednej z z nich natychmiast - to standardowa procedura - wycofano załogę.
Jak powiedział reporterowi RMF FM rzecznik PGG do której należy kopania Piast, pod ziemią nie ma żadnych uszkodzeń, a wydobycie już zostało wznowione.
Pracownicy kopalni odbierali telefony od zaniepokojonych mieszkańców, którzy odczuli wstrząsy. Na razie na powierzchni nie stwierdzono ewentualnych uszkodzeń.
Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.