Do wstrząsu doszło tuż przed 13. Był silny i trwał kilka sekund.
Wiadomo, że doszło do niego na jednym z uskoków, w miejscu, gdzie graniczą ze sobą rejony katowickich kopalń Staszic i Wujek.
Jak usłyszał reporter RMF FM od rzecznika Polskiej Grupy Górniczej w kopalni Staszic nie stwierdzono do tej pory żadnych uszkodzeń.
Siła wstrząsu przede wszystkim odczuwalna była na powierzchni, m.in. w południowej części Katowic. Ale jak dotąd również i tam nie ma zgłoszeń o ewentualnych uszkodzeniach.
Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.