Dostaliśmy informację o tym, że jeden z uczniów przyniósł metalowy przedmiot. Nauczyciel od razu wyniósł ten przedmiot na zewnątrz, w bezpieczne miejsce. Jak się okazało był to granat z z okresu II wojny światowej - powiedziała RMF FM Karolina Błaszczyk z policji w Pszczynie.
Na miejsce przyjechało pogotowie, straż pożarna, policja. Zostały też wyznaczone strefy bezpieczeństwa.
Granat zabrali saperzy. Policja ustala skąd uczeń miał niewybuch.
Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
(ug)