Zmiażdżenie klatki piersiowej było przyczyną śmierci wszystkich 20 ofiar wybuchu masowej paniki na Love Parade w Duisburgu. Informację podała premier niemieckiego landu Nadrenia Północna-Westfalia Hannelore Kraft, powołując się na przekazane jej przez ministra spraw wewnętrznych wyniki obdukcji zwłok ofiar.

Według dotychczasowych informacji, podawanych przez media, wybuch paniki w tłumie osób próbujących dostać się na sobotni festiwal muzyki techno spowodował upadek kilku osób z wąskich schodów tuż przed wejściem do tunelu prowadzącego na teren imprezy.

Jak powiedziała Kraft, nie ma potwierdzenia, by ktokolwiek spadł ze wspomnianych schodów, nie widać tego także na dostępnych nagraniach wideo.

Dodała ona, że przyjmuje do wiadomości decyzję burmistrza Duisburga Adolfa Sauerlanda, który pozostaje na stanowisku, pomimo apeli o rezygnację. Na koniec staniemy wobec kwestii odpowiedzialności politycznej - oceniła.

W sobotę w Duisburgu odbędzie się uroczystość żałobna, poświęcona ofiarom tragedii. Udział zapowiedzieli kanclerz Angela Merkel i prezydent RFN Christian Wulff.