Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem dziesiątym, może trafić na Amerykankę Venus Williams (nr 5.) już w 1/8 finału turnieju tenisistek WTA Tour rangi Premier I (z pulą nagród 4,5 mln dol.), który w środę rozpocznie się na twardych kortach w Miami.

Agnieszka Radwańska spadła z dziesiątego na jedenaste miejsce w rankingu WTA Tour. Spory awans zanotowała natomiast jej młodsza siostra, Urszula. Po udanym występie w Indian Wells po raz pierwszy znalazła się w czołowej setce i zajmuje 83. miejsce. Na 97. pozycji sklasyfikowano Martę Domachowską. czytaj więcej

Radwańska, podobnie jak inne rozstawione zawodniczki, ma w pierwszej rundzie "wolny los", a w drugiej jej rywalką będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Tamarine Tanasugarn z Tajlandii i Francuzką Nathalie Dechy. Przed ewentualnym pojedynkiem z Williams o ćwierćfinał może jeszcze trafić w trzeciej rundzie na Estonkę Kaię Kanepi (21.).

Być może do tenisistki z Krakowa dołączą jeszcze dwie Polki: jej młodsza siostra Urszula oraz Marta Domachowska, które we wtorek zagrają w drugiej rundzie kwalifikacji o miejsce w turnieju głównym. Urszula Radwańska, która wyeliminowała w pierwszym meczu 6:0, 6:4 Rossanę de los Rios z Paragwaju (nr 13.), zmierzy się z Węgierką Meliną Czink. Natomiast Domachowską, po wygranej 6:0, 6:1 z Ukrainką Olgą Sawczuk, czeka pojedynek z Austriaczką Patricią Mayr (8.).