Otylia Jędrzejczak i Paweł Korzeniowski zajęli trzecie miejsca w wyścigach finałowych zawodów przedolimpijskich w Pekinie. Oboje płynęli stylem dowolnym - Jędrzejczak na 200 metrów, zaś Korzeniowski na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Jędrzejczak uzyskała czas 2.00,79, o ponad 3,5 s gorszy od własnego rekordu kraju. W Chinach przegrała z reprezentantką gospodarzy Qianwei Zhu 1.58,90 i wicemistrzynią świata Niemką Anniką Lurz 1.59,55.

Na 400 m stylem dowolnym Korzeniowskiego - 3.49,94 wyprzedzili chińscy pływacy - Lin Zhang 3.45,04 i Yang Sun 3.49,34. Szóste miejsce zajął Mateusz Matczak 3.57,11. W rywalizacji na 100 m stylem klasycznym Sławomir Kuczko uplasował się na szóstej pozycji - 1.04,17. Wygrał Japończyk Ryo Tateishi 1.01,58.

Zawody "China Open" są pierwszymi na olimpijskim basenie, zwanym "Wodnym sześcianem". Obiekt otwarto w tym tygodniu. Olimpijską pływalnię otaczają trybuny mogące pomieścić 17 tys. widzów. Podczas igrzysk rozdane zostaną tu 42 komplety medali, łącznie z trofeami z pływania synchronicznego i piłki wodnej.