W osłabionych składach zagrają piłkarze Arsenalu i Villarreal w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów, który odbędzie się w środę w Londynie. W sobotnich spotkaniach ligowych kontuzji doznali obrońca "Kanonierów" Johan Djourou i pomocnik hiszpańskiej drużyny Marcos Senna.

22-letni Szwajcar Djourou (urodził się w Wybrzeżu Kości Słoniowej) doznał urazu w konfrontacji z Wigan Athletic (4:1). Jego miejsce po 35 minutach zajął strzelec jednej z bramek, wracający po długiej przerwie Mikael Silvestre. Prawdopodobnie Francuz wystąpi w podstawowym składzie przeciwko Villarreal, bowiem kontuzjowany jest także inny środkowy obrońca William Gallas. W bramce Arsenalu całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański

W rewanżowej potyczce ćwierćfinałowej LM w barwach Villarreal nie zagra zdobywca gola w pierwszym meczu (1:1) Senna. Z powodu urazu mięśnia lewej nogi opuścił plac gry na dziesięć minut przed zakończeniem rywalizacji z Malagą (0:2). Nikt go nie zmienił, bowiem limit zmian był już wykorzystany.