Ależ to będą ćwierćfinały! Z jednej strony drużyny angielskie, z drugiej przedstawiciele reszty Europy. Villarreal – Arsenal, Manchester United – Porto, Liverpool – Chelsea i Barcelona – Bayern. Angielskie kluby życzyły sobie takich rywali! Losowanie odbyło się w piątek w Nyonie.

Zestawienie par ćwierćfinałowych (pierwsze mecze 7 i 8 kwietnia, rewanże tydzień później):

Villarreal - Arsenal Londyn

Manchester United - FC Porto

FC Liverpool - Chelsea Londyn

FC Barcelona - Bayern Monachium

Pary półfinałowe (pierwsze mecze 28 i 29 kwietnia, rewanże 5 i 6 maja):

Manchester United/FC Porto - Villarreal/Arsenal Londyn

FC Barcelona/Bayern Monachium - FC Liverpool/Chelsea Londyn

Finał zostanie rozegrany 27 maja w Rzymie. Według bukmacherów, głównymi kandydatami do sięgnięcia po Puchar Europy są broniący trofeum Manchester Utd. i Barcelona. W jednej z ankiet internetowych kibice właśnie taki zestaw finału (27 maja na Stadionie Olimpijskim w Rzymie) widzieliby najchętniej.

Obie ekipy prowadzą we własnych ligach, ale przewaga "Czerwonych Diabłów" nad Chelsea i Liverpoolem po porażce 1:4 z tym ostatnim zespołem stopniała do czterech punktów. Właśnie drużyna z miasta Beatlesów, triumfator LM w 2005 roku, uchodzi za najgroźniejszego rywala "Barcy" i MU.

Myślę, że po stylu, w jakim wyeliminowaliśmy Real Madryt, każdy z uczestników LM nie ma ochoty na nas trafić. Za to my nie boimy się nikogo - powiedział kapitan Liverpoolu Steven Gerrard, który w obecnej edycji zdobył siedem bramek i wspólnie z Miroslavem Klose otwiera klasyfikację strzelców.