RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Surfowali" na wagonie metra. 16-latek zginął, jego kolega jest w szpitalu

Autor: , Publikacja: Środa, 25 października (16:51) Aktualizacja: Środa, 25 października (16:00)

Francuska policja zapowiada zaostrzenie walki z groźną modą, która zapanowała wśród nastolatków - chodzi o "surfowanie na metrze". Nastolatek, który próbował jechać na dachu wagonu paryskiego metra zginął, a jego kolega znajduje się w stanie ciężkim w szpitalu.

Groźna moda, która według specjalistów przybyła do Francji z Rosji i Indii, polega na tym, że coraz więcej lekkomyślnych nastolatków próbuje jeździć na stojąco na dachach wagonów metra.

16-latek zginął, kiedy metro wjeżdżało do tunelu koło Wieży Eiffela.

Prefektura policji apeluje do rodziców wszystkich nastolatków, by tłumaczyli im, że chodzi o skrajnie niebezpieczne zachowania, które spowodowały już śmierć co najmniej czterech młodych ludzi w regionie paryskim. Również funkcjonariusze mają zwiększyć czujność. Stołeczne merostwo przypomina, że za "surfowanie na metrze" grozi kara do roku więzienia i 15 tysięcy euro grzywny.

(j.)


Źródło: RMF FM
Tagi: Paryż

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: