Skandaliczne zachowanie polskich turystów w Chorwacji. Do sieci trafił filmik, na którym widać, jak próbują uniknąć płacenia rachunku w kawiarni.

Skandaliczne zachowanie polskich turystów w Chorwacji. Do sieci trafił filmik, na którym widać, jak próbują uniknąć płacenia rachunku w kawiarni.
zdj. ilustracyjne /McPHOTO /PAP/EPA

O skandalicznym zachowaniu Polaków zrobiło się w Chorwacji głośno po tym, jak sprawę opisał jeden z lokalnych portali - Rovinjnews.com. 

Nagranie zarejestrowane przez kamery monitoringu opublikował właściciel kawiarni "Katarina" w Rovinj. Na filmie widać polską rodzinę, która je zamówione w lokalu lody. W 39. sekundzie nagrania mężczyzna wyjmuje torebkę z owadami i rzuca je na talerz. Kończy swoją porcję, po czym... idzie do kelnera i - jak wynika z relacji właściciela kawiarni - głośno skarży się na owady w deserze.

Oczywiście nie kazaliśmy polskim gościom płacić. Sprawdziliśmy jednak nagranie i odkryliśmy, że nas oszukano - mówią pracownicy lokalu w rozmowie Rovinjnews.com. Jak dodają, powiadomili polskiego turystę, że kamery monitoringu uchwyciły jego zachowanie. Mężczyzna przeprosił, zapłacił, i szybko uciekł - czytamy na stronie portalu. 

Pod nagraniem na YouTubie pojawiło się wiele komentarzy - w tym internautów z Polski. "Jestem Polakiem i wstyd mi za takie zachowanie", "Polacy przepraszają za takie chamskie zachowanie", "A potem się dziwić, iż mamy taką a nie inną opinię" - to niektóre z licznych wpisów.

Rovinjnews.com

(mal)