Kierowca Formuły 1 Felipe Massa, który 25 lipca podczas kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Węgier doznał pęknięcia czaszki, przechodzi w Sao Paulo rehabilitację. Brazylijczyk czuje się coraz lepiej - poinformował włoski dziennik sportowy "Corriere dello Sport". Massa doznał obrażeń po uderzeniu przy prędkości ponad 250 km/h metalową sprężyną, która oderwała się od innego bolidu.

Zdaniem gazety, stan zdrowia kierowcy poprawia się na tyle szybko, że kierownictwo zespołu Ferrari, w którego barwach startuje Massa, bierze pod uwagę możliwość jego startu już 13 września na torze Monza w wyścigu o Grand Prix Włoch.

Na razie jednak brazylijscy lekarze, opiekujący się Massą, nie przedstawili swojej opinii w tej sprawie. Pierwsze diagnozy, przeprowadzone po powrocie zawodnika z Węgier, gdzie przebywał w szpitalu, do Brazylii, przewidywały, że rehabilitacja potrwa kilka miesięcy i Massa w tym roku już nie zasiądzie za kierownicą bolidu.

Szczegółowe badania, przeprowadzone w Brazylii, nie stwierdziły jednak u Massy żadnych obrażeń w rejonie mózgoczaszki. Jednak o tym, czy Brazylijczyk będzie mógł startować, zadecyduje konsylium lekarskie specjalistów FIA.