Felipe Massa dostał od Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) zgodę na jazdy testowe w czasie sezonu Formuły 1. Ze względów oszczędnościowych jazdy testowe w czasie sezonu są zabronione. FIA zrobiła jednak wyjątek pod warunkiem, że Massa będzie używał starszej wersji samochodu, niewykorzystywanej w tym roku.

Brazylijski kierowca Ferrari wraca do zdrowia po wypadku, jaki wydarzył się podczas kwalifikacji przed lipcowym wyścigiem o Grand Prix Węgier. Massa został wówczas trafiony w głowę częścią jadącego przed nim samochodu. W ciężkim stanie trafił do szpitala, przeszedł operację. Od tego czasu szybko wraca jednak do zdrowia, a w ubiegłym tygodniu uczestniczył w wyścigach kartów w Brazylii.

Zespół Ferrari nie poinformował jeszcze, kiedy przewiduje jazdy testowe. Wiadomo natomiast, że w nadchodzącym tygodniu Massa będzie trenował w symulatorze.

Za dwa tygodnie wyścig Formuły 1 odbędzie się w Sao Paulo. Tam jednak Brazylijczyk z pewnością nie wystartuje. Być może powróci do rywalizacji w kończącej mistrzostwa eliminacji w Abu Zabi 1 listopada, ale jest to niepewne.