Nie osiągnięto porozumienia w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, 20 czerwca zacznie się kontrola Najwyższej Izby Kontroli w SOP-ie, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka ma otwierać warszawską listę kandydatów ruchu Kukiz'15 do Parlamentu Europejskiego i awans polskich skoczków do piątkowego konkursu na normalnej skoczni mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld. To główne wydarzenia czwartku. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie dnia.

Fiasko rozmów Trumpa i Kima. „Nie osiągnięto porozumienia”

Brakiem porozumienia w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego zakończyły się rozmowy prezydenta USA Donalda Trumpa i lidera Korei Północnej Kim Dzong Una w Wietnamie. "Korea Północna chciała zniesienia wszystkich sankcji, ale nie mogliśmy się na to zgodzić; sankcje pozostają w mocy" - powiedział na konferencji prasowej Donald Trump.

WIĘCEJ O ZAKOŃCZONYM SZCZYCIE PRZECZYTACIE TUTAJ

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadzi kontrolę w SOP

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi Służbę Ochrony Państwa. Kontrola w SOP-ie zacznie się 20 czerwca - dowiedział się reporter RMF FM.


"Piątka Kaczyńskiego": Od kilku miesięcy resort finansów szukał pieniędzy w budżecie

Władze Prawa i Sprawiedliwości już jesienią ubiegłego roku zleciły minister finansów Teresie Czerwińskiej zabezpieczenie środków w budżecie państwa na przedwyborcze obietnice - wynika z nieoficjalnych ustaleń naszego reportera. 

Taki ruch partii rządzącej pozwala uniknąć nowelizacji budżetu po ogłoszeniu tak zwanej "piątki Kaczyńskiego", w której skład wchodzi m.in. 500 złotych na pierwsze dziecko oraz trzynastka dla emerytów. Taki krok jest co najmniej kontrowersyjny, biorąc pod uwagę zasadę jawności i przejrzystości finansów publicznych, która realizowana jest m.in. przez transparentność debaty nad budżetem. 

MŚ w Seefeld: Polacy w komplecie awansowali do konkursu

Komplet Polaków awansował do piątkowego konkursu na normalnej skoczni mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld. W kwalifikacjach Kamil Stoch był trzeci, Dawid Kubacki czwarty, Piotr Żyła 16., a Stefan Hula 26. Wygrał Austriak Stefan Kraft.


Sławomir Świerzyński: Byłem molestowany przez bliźniaków, teraz związanych z kręgami PO


Lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński potwierdził w Porannej Rozmowie w RMF FM, że odchodzi z PSL. Jak znaczył wysłał już pismo z rezygnacją. Podczas rozmowy Robert Mazurek poruszył też temat, o którym Świerzyński mówił w telewizji Polsat News. Jak przyznał, był molestowany w dzieciństwie. Jak dodał w RMF FM, byli to bliźniacy, których potem widywał na spotkaniach politycznych.

CAŁA ROZMOWA DO PRZECZYTANIA TUTAJ

Kto na jedynkach w wyborach do europarlamentu na listach Kukiz'15? Znamy kilka nazwisk

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka ma otwierać warszawską listę kandydatów ruchu Kukiz'15 do Parlamentu Europejskiego - dowiedział się reporter RMF FM. Ruch jako pierwszy złożył w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie o utworzeniu komitetu. Reporter RMF FM Patryk Michalski poznał część nazwisk, które znajdą się na pierwszych miejscach.

Wojciech Hermeliński o słowach Andrzeja Dudy o poniżaniu sędziów SN: Prezydent poszedł trochę za daleko

"Obawiam się, że pan prezydent poszedł w swojej wypowiedzi trochę za daleko" - tak Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej i sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, skomentował w rozmowie z RMF FM głośne słowa Andrzeja Dudy sprzed dwóch dni.

Prezydent podczas uroczystości powołania prezesów dwóch nowych izb Sądu Najwyższego stwierdził, że nowi sędziowie SN są często poniżani przez starszych - w tym tych "wysoko postawionych".

Hermeliński uważa, że taka wypowiedź nie powinna była paść, bo nie służy budowaniu mostów w i tak już trudnej sytuacji, pełnej napięć pomiędzy politykami a sędziami.

"Wydaje mi się, że przy takiej uroczystości powinno się unikać tego rodzaju sytuacji, w szczególności wtedy, kiedy uczestniczy w niej pani Pierwsza Prezes SN: bo w zasadzie nie musiała się tam pojawiać - ale skoro się pojawiła, to była to z jej strony, wydaje mi się, chęć wyciągnięcia ręki" - podkreślił Hermeliński w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Patrykiem Michalskim.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>>

Słowacja: Lawina w tatrzańskiej Dolinie Białej Wody. Nie żyje jedna osoba

Jedna osoba zginęła w lawinie, która zeszła Wielkim Młynarzowym Żlebem w tatrzańskiej Dolinie Białej Wody na Słowacji. Pomoc wezwała druga osoba, która utknęła w trudnym terenie i nie miała kontaktu z partnerem.

Akcja ratunkowa na Nanga Parbat. Zauważono namiot i ślady lawiny

Namiot w obozie trzecim, na wysokości około 5700 metrów, dostrzeżono z pokładu śmigłowca, który wysłano w rejon Nanga Parbat w poszukiwaniu dwóch himalaistów - Daniele Nardiego i Toma Ballarda. Od niedzieli nie ma kontaktu z Włochem i Brytyjczykiem, którzy tej zimy próbują zdobyć ten ośmiotysięcznik nową drogą. Helikopter wysłano o poranku i wykonał on dwa loty rozpoznawcze. Pozwoliła na to utrzymująca się w czwartek dobra pogoda. Akcja ma zostać wznowiona w piątek. Jak poinformowali współpracownicy Daniele Nardiego, do bazy pod K2 mają polecieć dwa śmigłowce, by zabrać stamtąd członków wyprawy Wasilija Piwcowa, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w akcji ratunkowej na Nanga Parbat. 

Zakaz handlu w niedzielę (jednak) nie zostanie ograniczony? Tak sugeruje minister pracy

Minister pracy Elżbieta Rafalska sugeruje, że rząd nie zdecyduje się na ograniczenie zakazu niedzielnego handlu. Na początku lutego Mateusz Morawiecki poinformował, że jego gabinet prowadzi analizy dot. wpływu zakazu na polską gospodarkę, a w ostatnich tygodniach pojawiły się sygnały, że zakaz może zostać złagodzony. Teraz minister Rafalska dała do zrozumienia, że to bardzo mało prawdopodobne.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>>

Przez lata molestował pacjentki. Koniec śledztwa ws. chirurga-onkologa

Koniec śledztwa w sprawie gdańskiego chirurga-onkologa Marka Ł., który podejrzany jest o molestowanie seksualne swoich pacjentek. Jak dowiedział się reporter RMF FM akt oskarżenia w tej sprawie został wysłany do sądu w Gdańsku. Przez 11 lat ofiarami lekarza padło 88 kobiet.

Twórca parabanku Finroyal skazany

Wrocławski sąd skazał na 10 lat więzienia Na 10 lat więzienia Andrzeja K. - założyciela parabanku Finroyal. Był on oskarżony o oszustwo wobec ponad 1700 osób, na łączną kwotę niemal 100 mln zł, kilkuset tysięcy dolarów oraz euro i kilkudziesięciu tysięcy funtów.

Masowe odwołania ws. obniżenia emerytur przez dezubekizację

Jak dowiedział się reporter RMF FM już 23 872 odwołania funkcjonariuszy, którym ustawą dezubekizacją obniżono świadczenia emerytalne, czekają na rozpatrzenie w warszawskim sądzie okręgowym.

Blikle: U nas pełen cykl technologiczny pączka trwa dwa dni. To jeden z najtrudniejszych produktów

"To jeden z najtrudniejszym produktów. Zarówno do zrobienia, jak i potem do dystrybucji" - mówi o pączkach w Popołudniowej rozmowie w RMF FM współwłaściciel najbardziej znanej warszawskiej cukierni, przewodniczący rady fundacji Centrum im. Adama Smitha i przedsiębiorca prof. Andrzej Blikle przyznając, że sam... nie potrafi usmażyć pączków. "U nas pełen cykl technologiczny pączka trwa dwa dni. (...) Musi się uleżeć, poodpoczywać. Potem jest sprawa dystrybucji, bo pączek ma swoją świeżość w granicach 6-8 godzin, na dodatek nie lubi chłodu, i nie lubi, żeby było za ciepło" - dodaje gość Marcina Zaborskiego. Czy Antoni Kazimierz Blikle, który założył cukiernię 1869 roku, zachwyciłby się pączkami, jakie są teraz? "Nie wiem, nawet nie jestem pewien, czy mój ojciec by się zachwycił, bo za jego czasów pączki były inne, bardziej tłuste i pachniały dymem, bo nie było filtrów" - podkreśla Andrzej Blikle.