Gwałtowne kontrowersje wybuchły we Francji po szokującej akcji feministek przeciwko jutrzejszej wizycie papieża w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Międzynarodowa radykalna organizacja Femen umieściła w sieci nagranie, na którym widać jej członkinie porywające księdza w podparyskiej miejscowości Asnieres.

Umieszczony w sieci film pokazuje półnagie feministki w kominiarkach, które rzucają się na proboszcza podparyskiej miejscowości i umieszczają go siłą w samochodzie, którym następnie uciekają. W internecie pojawiło się również zdjęcie zakładnika w sutannie w otoczeniu feministek i z komunikatem, że porwany ksiądz zostanie uwolniony, jeżeli jutrzejsza wizyta papieża Franciszka w Parlamencie Europejskim w Strasburgu zostanie odwołana.

Ma zapłacić grzywnę za "zabicie" Putina

Ponad sześć tysięcy euro grzywny i odszkodowania ma zapłacić ukraińska imigrantka i działaczka organizacji Femen. Kobieta została ukarana za symboliczny zamach na życie Władimira Putina. Zaatakowała figurę rosyjskiego prezydenta znajdującą się w Muzeum Figur Woskowych w Paryżu. czytaj więcej

Ostatecznie okazało się, że porwanie było udawane, a rolę księdza zagrał aktor. Radykalna organizacja Femen ogłosiła, że zamieszczony w sieci film miał zszokować ludzi - tak jak same feministki zszokowane są mieszaniem się Kościoła do polityki.

Teraz gwałtownie protestują kościelni hierarchowie i liderzy prawicowej opozycji, którzy zapowiadają złożenie w prokuraturze doniesienia o podżeganiu do przemocy i dyskryminacji religijnej. Zarzucają również feministkom-ekstremistkom wyśmiewanie się z losu prawdziwych ofiar terrorystów.

(edbie)