Bułgarscy siatkarze wywalczyli brązowy medal rozgrywanych w tureckim Izmirze mistrzostw Europy. W decydującym pojedynku pokonali reprezentację Rosji 3:0 (25:18, 26:24, 25:21).

Pierwszy set - w zasadzie bez historii. Bułgarzy łatwo wygrali go do 18. Można było wręcz odnieść wrażenie, że po porażce w półfinale Rosjanom nie zależy już na dobrym wyniku.

Drugi set zdawał się to potwierdzać - do czasu. Reprezentanci Rosji przegrywali kilkoma punktami, ale odrobili straty. Więcej jednak nie udało im się wskórać. Bułgarzy zakończyli seta efektownym asem serwisowym.

W trzeciej partii role początkowo się odwróciły - ton na boisku zaczęli nadawać Rosjanie. Bułgarzy nie zamierzali jednak pozwolić odebrać sobie zwycięstwa i brązowego medalu. Posłuchaj relacji specjalnego wysłannika RMF FM do Izmiru Patryka Serwańskiego: