RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Znany bokser stracił mistrzowski pas z powodu nadwagi

Publikacja: Sobota, 15 czerwca (18:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański bokser Mikey Garcia nie osiągnął limitu wagi piórkowej (57,153 kg) i stracił tytuł mistrza świata federacji WBO. W nocy z soboty na niedzielę Amerykanin zmierzy się w Dallas z Juanem Manuelem Lopezem. Pas będzie mógł zdobyć tylko Portorykańczyk. Jeżeli wygra Garcia, tytuł pozostanie wakujący.

Podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed walką okazało się, że Garcia waży o prawie kilogram za dużo. Pięściarz dostał dwie godziny na zmniejszenie wagi, jednak nie udało mu się zmieścić w limicie i stracił pas czempiona WBO.

W zawodowej karierze 25-letni Garcia wygrał wszystkie 31 walk. Lopez, który 30 czerwca skończy 30 lat, ma na koncie 33 zwycięstwa i dwie porażki.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: boks

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: