RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wozniacki żegna się z Sydney

Publikacja: Wtorek, 11 stycznia (11:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Liderka światowego rankingu tenisistek, Dunka Caroline Wozniacki, przegrała w drugiej rundzie turnieju WTA w Sydney ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą 3:6, 3:6.

Wozniacki, która w pierwszej rundzie miała wolny los, tłumaczy swą porażkę słabą formą na początku roku. Początek sezonu zawsze jest trudny, zanim złapie się rytm gry. Myślę, że po dzisiejszej porażce wyciągnę wnioski, które pozwolą mi uniknąć podobnej wpadki w Australian Open - stwierdziła Dunka.

Z turnieju odpadła również wiceliderka rankingu, Rosjanka Wiera Zwonariewa, która przegrała z Włoszą Flavią Pennettą 5:7, 5:7. Awans do ćwierćfinału wywalczyły natomiast m.in. turniejowa "trójka", Belgijka Kim Clijsters, Białorusinka Wiktoria Azarenka (nr 7) i Chinka Na Li (nr 8).

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: