Polscy siatkarze nie najlepiej otworzyli spotkanie, popełniali wiele błędów i brakowało im skutecznej zagrywki, co poskutkowało sensacyjną przegraną w pierwszym secie.
Później jednak znacząco poprawili swoją grę, szczególnie w polu serwisowym i w bloku, dzięki czemu przejęli inicjatywę w meczu i wygrali trzy kolejne sety.
Dominacja Polaków widoczna była zwłaszcza w secie drugim, który wygraliśmy do 13.
Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Nikoli Grbicia 3:1.
To drugie zwycięstwo Polaków w tegorocznej edycji mistrzostw Europy. W czwartek na otwarcie turnieju wygrali z Czechami 3:0.