RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lance Armstrong kończy z Wielką Pętlą

Publikacja: Środa, 30 czerwca (07:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

38-letni Lance Armstrong zapowiedział na swoim blogu na Twitterze, że tegoroczny wyścig Tour de France będzie jego ostatnim w karierze. Rywalizacja kolarzy rozpocznie się w sobotę prologiem w Rotterdamie.

Armstrong, który siedmiokrotnie wygrał najbardziej prestiżowy wyścig kolarski na świecie (1999-2005), nie może doczekać się rozpoczęcia rywalizacji. Amerykanin przed rokiem wrócił na Tour de France po trzyletniej przerwie i zajął trzecie miejsce.

To będzie wielki wyścig. Nie mogę doczekać się już najbliższych trzech wielkich tygodni - napisał kolarz, który w tegorocznej Wielkie Pętli będzie jechał w amerykańskiej grupie RadioShack.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: