RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iniesta oficjalnie odchodzi z Barcelony. "Spędziłem tutaj całe życie"

Publikacja: Piątek, 27 kwietnia (14:49) Aktualizacja: Piątek, 27 kwietnia (16:00)

Andres Iniesta, który od prawie 16 lat broni barw pierwszego zespołu Barcelony, potwierdził, że trwający sezon jest jego ostatnim w katalońskim klubie. "To decyzja szczegółowo przemyślana" - powiedział na konferencji prasowej 33-letni piłkarz.

W weekend Barcelona może zapewnić sobie mistrzostwo Hiszpanii, które byłoby 32. klubowym trofeum Iniesty. Doświadczony pomocnik jest ponadto mistrzem świata (2010) oraz dwukrotnym mistrzem Europy (2008 i 2012).

Po 22 latach w klubie wiem co to znaczy być piłkarzem Barcelony, według mnie najlepszego zespołu na świecie. Wiem też, z jaką odpowiedzialnością wiąże się rola kapitana tej drużyny. Ale będąc szczerym przed sobą samym i przed całym klubem: ten etap dobiegł końca w tym roku - poinformował Hiszpan.

Dotychczas Iniesta wywalczył osiem tytułów mistrza Hiszpanii, sześć razy zdobył Puchar Króla i siedmiokrotnie krajowy Superpuchar. Sukcesy odnosił także w rozgrywkach międzynarodowych: czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów, a po trzy razy w Superpucharze UEFA i w klubowych mistrzostwach świata.

To dla mnie bardzo trudny dzień, ponieważ spędziłem tu całe życie i niełatwo jest powiedzieć "do widzenia". Dałem temu klubowi wszystko co miałem najlepszego i bardzo dużo otrzymałem w zamian" - podkreślił piłkarz.

Dziennikarze zareagowali na jego oświadczenie oklaskami na stojąco.

Iniesta prawdopodobnie przeniesie się do Chin.

(ag)

Źródło: PAP
Tagi: FC Barcelona

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: