RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dwie osoby zarażone koronawirusem w Formule 1

Publikacja: Piątek, 4 września (20:00) Aktualizacja: Poniedziałek, 21 września (16:00)

Testy przeprowadzone przed Grand Prix Włoch na torze Monza wykazały obecność koronawirusa u dwóch osób.

Formuła 1 co tydzień podaje wyniki przeprowadzonych testów. Od 28 sierpnia do 3 września zrobiono ich 5704. Badanie robi się wśród kierowców, wszystkich członków teamu oraz współpracowników. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących zarażonych osób.

W najbardziej prestiżowej serii wyścigów obowiązuje bardzo surowy protokół medyczny. Teamy między sobą nie mogą mieć żadnego kontaktu, wszyscy muszą chodzić w maseczkach. Każdy, kto ma jakikolwiek związek z zawodami co 5 dni przechodzi testy.

Dotychczas chorobę Covid-19 stwierdzono tylko u jednego kierowcy Sergio Pereza.

Kiedy najbliższy wyścig F1?

Ósma runda mistrzostw świata, odbędzie się w niedzielę we Włoszech. W klasyfikacji generalnej prowadzi Lewis Hamilton (Mercedes). Tuż za Brytyjczykiem znajduje się Max Verstappen (Red Bull). Trzecie miejsce zajmuje Valtteri Bottas (Mercedes). 

Źródło: RMF/PAP
Tagi: koronawirus

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: