„Chcemy medycyny, a nie ideologii” – pod takim hasłem przed Sejmem protestowały zwolenniczki zapłodnienia in vitro. Kobiety krytykują przygotowany przez Jarosława Gowina projekt ustawy bioetycznej, zakazujący zamrażania zarodków podczas sztucznego zapłodnienia.

Demonstracja przebiegała spokojnie. Jednak protestującym kobietom przychodziło to z trudem. Niecenzuralne słowa same cisną się na usta - mówiły. Ich zdaniem ustawa bioetyczna musi w całości trafić do kosza. Biskupi wymyślili sobie, że będą bronić zapłodnionego jaja, mając w absolutnej pogardzie dobro, zdrowie i życie kobiet - stwierdziła jedna z protestujących. Panie Gowin, proszę sobie nie budować kariery politycznej naszym kosztem - dodała druga.

Co na to poseł PO? Jego zdaniem każdy może protestować. Te propozycje, które ja sformułowałem prowadzą do uratowania tysięcy ludzkich istnień rocznie. Myślę, że to jest wystarczający powód do tego, żeby ich nie potępiać tak łatwo - zaznaczył Jarosław Gowin. Wiemy, co mówimy - odpowiedziały zwolenniczki in vitro i dodały: Donaldzie Tusk! Ty nas nie kochaj – ty nas szanuj!.