Zbliża się termin wejścia Polski do strefy Schengen. Jak donosi reporter RMF FM Paweł Żuchowski, na polsko-niemieckich granicach zmieniło się już sporo. Zniknęły m.in. szlabany, progi zwalniające oraz kolczatki.

Kierowcy, którzy będą przekraczać po 21 grudnia polsko-niemiecką granicę, powinni jednak wiedzieć o kilku ważnych zmianach. W Niemczech wprowadzono przepis, że kierujący, który ma prawo jazdy do trzech lat, nie może mieć żadnego alkoholu w organizmie - mówi RMF FM Grzegorz Sudakow, naczelnik zachodniopomorskiej prędkości.

Zmieniły się także ograniczenia prędkości. Wcześniej mieliśmy ograniczenia do 10 kilometrów na godzinę. Teraz wprowadziliśmy ograniczenie strefowe do 30 km/h. W Kołbaskowie, po stronie niemieckiej, będzie ograniczenie do 50 km/h - zaznacza funkcjonariusz.

W miejscach przejść granicznych pojawił się też nowy znak, którego do tej pory nie widzieliśmy na żadnej polskiej drodze. Informuje on przede wszystkim Niemców o tym, że w naszym kraju należy jeździć z włączonymi światłami przez całą dobę.