Kierowca z Kołobrzegu wpadł w poślizg i zderzył się z piaskarką. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Wydmuchał ponad 2,5 promila.

W pierwszy dzień świąt do komendy policji w Kołobrzegu dotarło zgłoszenie o kolizji. Na ulicy Wylotowej kierujący nissanem jechał stanowczo za szybko po oblodzonej drodze, przez co wpadł w poślizg i najechał na tył pracującej na tej ulicy piaskarki. 

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale badanie trzeźwości kierujących wykazało, że 23-letni sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Mężczyzna "wydmuchał" ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy. 


Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i 2 lata pozbawienia wolności.

Święta podsumowała szczecińska drogówka. W ocenie policjantów było bardzo spokojnie. Szczecińska drogówka podczas świąt ujawniła 25 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, w tym 1 kierujący, który poruszał się z prędkością większą niż 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze zatrzymali również kierowcę, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Od wigilii do niedzieli włącznie na ulicach Szczecina nie doszło do żadnego wypadku, a policjanci interweniowali przy 30 kolizjach drogowych. W wyniku kontroli zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.

Podczas tegorocznych świąt na terenie Szczecina nie doszło do poważniejszych zdarzeń kryminalnych.


Opracowanie: