35 tys. osób witało Nowy Rok na zakopiańskiej Równi Krupowej, gdzie odbył się koncert sylwestrowy. Impreza przebiegła bardzo spokojnie, ale poza nią w Zakopanem odnotowano ponad sto interwencji. M.in. na jednym ze skrzyżowań Zakopanego policjant kierujący ruchem został ranny na skutek wybuchu petardy.

Dotychczas nie odnotowaliśmy żadnych dramatycznych zdarzeń, ale nie był to też najspokojniejszy Sylwester w Zakopanem w porównaniu do poprzednich lat - ocenił rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.

Na jednym ze skrzyżowań Zakopanego policjant kierujący ruchem został ranny na skutek wybuchu petardy. Został zawieziony do szpitala z obrażeniami twarzy.

Wszystko wskazuje na to, że nie będą to groźne obrażenia, ale policjanta czekają jeszcze badania okulistyczne. Przypuszczamy, że ktoś celowo rzucił w jego stronę petardą. Sprawca nie został złapany - relacjonował rzecznik.

Interwencje policji w noc sylwestrową w Zakopanem dotyczyły głównie osób nietrzeźwych oraz bójek. Policjanci zatrzymali 19 osób, głównie osób nietrzeźwych oraz dwie osoby za posiadanie narkotyków.

(mal)