Zarzut zabójstwa usłyszała w poznańskiej prokuraturze Magdalena C. 26-latka wczoraj przed południem ugodziła nożem swoją trzyletnią córkę. Dziecko zmarło podczas operacji w szpitalu dziecięcym im. Karola Jonschera.


Przesłuchanie 26-latki zakończyło się wczoraj późnym wieczorem. Śledczym przyznała się do zadania ciosów dziewczynce. Złożyła też obszerne wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia. Do sądu ma trafić wniosek o tymczasowe aresztowanie Magdaleny C.

Służby zawiadomienie o zdarzeniu w mieszkaniu na poznańskim Łazarzu otrzymały wczoraj przed południem. Kiedy policjanci i ratownicy dotarli na miejsce - 26-latka była w mieszkaniu. Została natychmiast zatrzymana, była trzeźwa.

Jej dziecko w bardzo ciężkim stanie trafiło do szpitala, ale mimo ogromnych wysiłków lekarzy nie udało się go uratować. 3-letnia dziewczynka zmarła na stole operacyjnym.

Dziecko miało głęboką ranę kłutą serca, zadaną nożem kuchennym. W sumie kobieta zadała córce trzy ciosy w okolice serca. Wcześniej próbowała ją udusić.

Jak informuje rzecznik wielkopolskiej policji, kobieta w przeszłości nie miała żadnych problemów z prawem, w rodzinie nie było też żadnych interwencji.

Śledczym tłumaczyła, że zabiła dziecko, próbując popełnić tzw. rozszerzone samobójstwo. Grozi jej dożywocie.


Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:

800 70 2222 - całodobowe Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

Możesz też napisać maila lub porozmawiać na czacie.

W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.

/
/
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.


Opracowanie: