Aresztowano 47-latka, który grożąc nożem, zażądał pieniędzy od 55-latki. Pokrzywdzona uderzyła napastnika mopem do mycia podłóg i uciekła. Mężczyznę zatrzymały policjantki z Teresina (Mazowieckie).

Z ustaleń policji wynika, że w poniedziałek rano w Paprotni w gm. Teresin mężczyzna zagroził dużym nożem 55-latce sprzątającej toaletę w ogólnodostępnym miejscu i zażądał od niej pieniędzy.

Mimo zagrożenia kobieta zachowała zimną krew i postanowiła bronić się tym, co akurat miała pod ręką. Uderzyła napastnika mopem do mycia podłóg i uciekła. Sprawca również oddalił się z miejsca zdarzenia - relacjonowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie asp. Agnieszka Dzik.

Zaraz po otrzymaniu informacji o rozboju rozpoczęto poszukiwanie mężczyzny. Napotkane po drodze osoby wskazały, w którym kierunku oddalił się napastnik. Chwilę później podejrzany został zatrzymany przez policjantki z Teresina.

Funkcjonariuszki znalazły przy mężczyźnie duży nóż. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 3 promile.

47-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem noża. Dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

W środę sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przez niego przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy, kara może zostać zwiększona o połowę.