Wypadek na drodze krajowej nr 10 między Toruniem i Bydgoszczą. W Emilianowie osobówka wjechała pod ciężarówkę i się zapaliła. W zderzeniu zginęła jedna osoba.

Do wypadku - jak informuje na swoim profilu na Facebboku OSP Solec Kujawski - doszło kilkanaście minut po godzinie 5. Na drodze krajowej numer 10, na wysokości miejscowości Emilianowo, zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy oraz ciągnik siodłowy z naczepą.

Osobówka wbiła się pod zbiornik paliwa i doszło do pożaru - dodaje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ogniomistrz Oskar Bąk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Ogień objął i auto osobowe, i ciężarowe. Akcja ratownicza przerodziła się więc w akcję gaśniczą.

W wypadku zginął kierowca samochodu osobowego. Jego auto zostało doszczętnie zmiażdżone. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Na miejscu zdarzenia wciąż trwają prace

Wstępne ustalenia wskazują, że "pojazd osobowy, chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem wyprzedzającym "na trzeciego", zjechał z pasa ruchu i wjechał pod ciężarówkę. Takie informacje przekazał dyżurny z Punktu Informacji Drogowej bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karol Kończal.

Droga krajowa nr 10 jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazd przez Bydgoszcz. ulicami Jana Pawła II i Nowotoruńską, a od strony Torunia przez ul. Nowotoruńską. 

Opracowanie: