"Mobilny informator. W czym mogę pomóc?" - to napis na specjalnej pomarańczowej kurtce tzw. mobilnych informatorów na Kasprowym Wierchu. Osób, które przez całe ferie zimowe będą pomagać turystom.

Cytat

Potrzebujecie pomocy będąc na Kasprowym? Jeśli tak, to szukajcie informatorów mobilnych
- informuje PKL Kasprowy Wierch.

Jak dodają pracownicy górskiej kolejki, "nasze dziewczyny przez całe ferie zimowe będą wspierać, pomagać turystom codziennie w godzinach 9-14".

Polskie Koleje Linowe informują o czynnych i nieczynnych wyciągach

W związku z silnym wiatrem w poniedziałek, 17 stycznia, kolej na Kasprowy Wierch była nieczynna. Uruchomiono ją we wtorek.

Czynna jest krzesełkowa Kolej Gąsienicowa, natomiast Kolej Goryczkowa nie działa. Trasa Goryczkowa jest zamknięta ze względu na mała pokrywę śnieżną.

Czynna jest kolej linowo-terenowa na Gubałówkę i wyciąg orczykowy na Polanę Gubałówkową, sezon zakończył się na Butorowym Wierchu i Zjeżdżalni Gubałówka. Turyści mogą skorzystać z większości kolejek na Jaworzynę Krynicą (oprócz wyciągów nr 4 i 5), na Palenicę (oprócz wyciągu Szafranówka III i Zjeżdżalni Palenica), Górę Żar (oprócz Zjeżdżalni Pontonowej i strefy dla dzieci), a także Morsowy Groń.

Wszystkie bieżące informacje o funkcjonowaniu wyciągów i kolejek można znaleźć na stronie internetowej PKL.