Zanim wyjedziecie z Wrocławia na upragniony urlop, czeka was droga przez mękę i to bez względu na to dokąd chcecie się wybrać. Z miasta po prostu nie da się wyjechać bez stania w korkach. Reporterzy RMF FM są we Wrocławiu i w innych miastach Polski.

Kto nie lubi stać w korkach, powinien się poważnie zastanowić, czy w ogóle wyjeżdżać z Wrocławia. Remonty drogowe w najlepsze trwają już na „piątce” w kierunku Poznania, kierowców jadących nad morze czekają tu trzy wahadła. Szukający szczęścia na równie popularnej trasie do Międzyzdrojów przez Lubin i Zieloną górę stracą jeszcze więcej czasu. Tam ruch wahadłowy wprowadzono aż w trzynastu miejscach.

Trasy wyjazdowe w stronę gór też są zatłoczone. Na pierwsze zwężenia kierowcy wpadają już na wrocławskich Bielanach. Formalnością pozostaje wspomnieć, że „ósemka” w kierunku na Warszawę i Mazury, to także co najmniej kilka remontów. Najlepiej wychodzą na tym ci, którzy zostają na miejscu. We Wrocławiu na ulicach jest luźno i bez korków.

Jeśli chodzi o Śląsk, niemal wszystkie najważniejsze drogi w regionie są przejezdne. Ruch na autostradzie A4 odbywa się także bez większych utrudnień. Standardowo swoje trzeba odstać na drodze krajowej nr 86. Na sześciu kilometrowym odcinku pomiędzy Sosnowcem a Katowicami trwa remont. Korki także w centrum Katowic. Nie poszalejemy między innymi na Kościuszki, Mikołowskiej, Roździeńskiego i Katowickiej. Od rana w całym województwie doszło do dwóch wypadków, w których ranne zostały dwie osoby, policja zatrzymała także szesnastu pijanych kierowców. A co dzieje się na drogach Wielkopolski? Sprawdzał reporter RMF FM Adam Górczewski. Posłuchaj:

Nasza reporterka Agnieszka Wyderka jest w Łodzi na drodze krajowej numer 1 w stronę Gdańska. Jak tam wygląda sytuacja? Posłuchaj:

Z kolei na szlaku wylotowym z Warszawy na południe jest Krzysztof Zasada. Posłuchaj jego relacji: