Zniszczone drzwi, porozrzucane wyposażenie i towar - tak wyglądał wczoraj jeden ze sklepów przy ulicy Toruńskiej w Grudziądzu, po tym, jak z impetem wjechał tam motorowerzysta. Kierowca jednośladu uciekł, ale jest już w rękach policji.

Zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu policjanci otrzymali w poniedziałek po południu. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca jednośladu jadąc ulicą Kwiatową nie wyhamował przed skrzyżowaniem z ulicą Toruńską i z całym impetem wjechał do sklepu. Po wypadku zostawił tam rozbity motorower i uciekł.  Na szczęście pracownikom nic się nie stało.

Policjanci z drogówki wraz z technikiem kryminalistyki wykonali na miejscu szczegółowe oględziny. W wyniku ich pracy - kierowca motoroweru został zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna jest dobrze znany policji - wcześniej był karany między innymi za wykroczenia i przestępstwa przeciwko mieniu. Co więcej, mundurowi ustalili, że motorower, którym wjechał do sklepu, został przez niego skradziony dwa dni wcześniej,

Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara grzywny oraz do 5 lat więzienia.