Pomnik Ronalda Reagana - usytuowany w Alejach Ujazdowskich w Warszawie - został pomazany białą i czarną farbą. Namalowano na nim wulgarne napisy oraz symbol Ruchu Ośmiu Gwiazd.

Pomnik znajduje się naprzeciwko Ambasady Stanów Zjednoczonych.

Informację o zdewastowaniu pomnika na swoim Twitterze dr hab. Sławomir Cenckiewicz. 


"Dzicz lewacka zniszczyła pomnik sprawiedliwego Amerykanina!. I oni są po 'dobrej stronie historii?" - stwierdził Cenckiewicz.

Rzecznik prasowy urzędu miasta Warszawy Karolina Gałecka poinformowała, że pomnik jest już czyszczony. 

Pomnik jest właśnie myty - napisała na Twitterze i odniosła się do wcześniejszego wpisu wicerzecznika Porozumienia. Jan Strzeżek zwrócił się w nim do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego: Da Pan radę coś z tym zrobić, czy może znowu szykuje się urlop, albo L4? Jeśli nie, to w poniedziałek razem z kolegami z Młodej Prawicy sami wyczyścimy zdewastowany pomnik!

Gałecka odpisała: Prezydent Trzaskowski pracuje cały czas. A uwagi o L4 mógłby Pan sobie darować. Tym bardziej, że pozytywne wyniki testów na koronawirusa dopiero co otrzymał Andrzej Duda, a wcześniej kilku ministrów. Wszystkim oczywiście życzymy zdrowia.

Dewastacja pomnika 15. Pułku Ułanów Poznańskich

W sobotę poinformowano także o zdewastowaniu pomnika 15. Pułku Ułanów Poznańskich w Poznaniu. Na monumencie w dwóch rzędach narysowano znaki X.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Na razie nie wiadomo, kiedy doszło do dewastacji. Być może uda się to ustalić dzięki kamerom miejskiego monitoringu.