Ostrzegamy, kolejna grupa naciągaczy grasuje w internecie. Tym razem oszuści podszywają się pod fikcyjną firmę Lubicz Inkasso i wysyłają maile wzywające do uregulowania zaległej płatności. Zamiast faktury czeka Was rejestracja w płatnym serwisie smsowym.

Oszuści wysyłają wiadomość o następującej treści:

"Witam Państwa.

Nadal nie otrzymaliśmy płatności za fakturę FV 11/06/2015. Mogła do Państwa nie dotrzeć dlatego teraz wrzuciłem ją na hosting dokumentów tutaj http://downloaded.pl/pobierz/fv-11062015 Proszę pobrać i uregulować należność. W przeciwnym wypadku sprawę skierujemy do windykacji.

Dokument zabezpieczony jest hasłem przypisanym do Państwa numeru telefonu. Aby uniknąć problemów proszę o pilne załatwienie sprawy.

Pozdrawiam
Tomasz z Lubicz Inkasso"

Próba pobrania faktury oznacza rejestrację w płatnym serwisie SMS - ostrzega laboratorium antywirusowe firmy ESET, które sprawdziło na naszą prośbę tę wiadomość.

"Serwis jest usługą subskrypcyjną dostępną w sieci Plus, T-Mobile, Orange, Play. Dla sieci PLUS poprzez wysłanie sms aktywacyjnego wpisanie na stronie kodu PIN otrzymanego darmowym smsem na podany numer telefonu komórkowego użytkownik potwierdza zaakceptowanie Regulaminu serwisu. Wraz z aktywacją subskrypcji użytkownik otrzymuje wynik wykonanego testu. Subskrybenci serwisu otrzymują sms w poniedziałek około godziny 10:00. Sms zawiera informacje od usłudze. Koszt za każdy sms przychodzący to 18,45zł z VAT. Dezaktywacji subskrypcji można dokonać w dowolnym momencie poprzez wysłanie SMS o treści STOP hdplayer pod numer 61515 (Koszt wysłania sms to 0 zł). (...)" - informuje Karolina Skrzypczak, przedstawicielką firmy.

 (j.)