Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Ministerstwo Edukacji i Nauki wskazuje, że organizacja pracy w szkołach i placówkach oświatowych powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostało ograniczone od 20 grudnia do niedzieli 9 stycznia. W miejsce nauki stacjonarnej wprowadzono zdalną.

Jednak zgodnie z kalendarzem roku szkolnego zajęcia zdalne w szkołach uczniowie mieli tylko do 22 grudnia włącznie, potem rozpoczęła się przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Do nauki uczniowie wrócili 3 stycznia, ale przez pierwsze dni nowego roku uczyli się zdalnie.

Zawieszenie zajęć stacjonarnych nie objęło placówek wychowania przedszkolnego: przedszkoli, zespołów wychowania przedszkolnego i punktów przedszkolnych.

Ferie zimowe

Niedługo po przerwie świątecznej rozpoczynają się w szkołach ferie zimowe.

Dwutygodniowe ferie zimowe odbędą się w czterech terminach - od 15 stycznia do 27 lutego:

  • Od 15 do 30 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego;
  • od 22 stycznia do 6 lutego z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego;
  • od 29 stycznia do 13 lutego uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego;
  • od 12 do 27 lutego uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

Druga przerwa świąteczna w szkołach - wielkanocna - będzie od 14 do 19 kwietnia.