Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sosnowcu i prezes klubu Zagłębie Sosnowiec są wśród trzech osób zatrzymanych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w śledztwie dotyczącym korupcji. Urzędnikowi grozi do 10 lat więzienia, pozostałym osobom - do 8 lat za kratami.

Śledztwo trwa od października. Prowadzi je delegatura ABW w Katowicach. Dotyczy przestępstw urzędniczych i korupcyjnych, związanych z wykorzystywaniem zajmowanego stanowiska w administracji skarbowej w celu uzyskania korzyści osobistych i majątkowych - poinformował rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Dzisiaj funkcjonariusze ABW zatrzymali trzy osoby. To między innymi naczelnik Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu Marcin K. oraz prezes klubu Zagłębie Sosnowiec. Marcinowi K. postawiono kilkanaście zarzutów korupcyjnych. Grozi mu do 10 lat więzienia. Dwie pozostałe osoby, które z nim współpracowały, także usłyszały zarzuty i mogą trafić do więzienia na 8 lat.

Śledztwo ma charakter rozwojowy. W dalszym jego toku nie są wykluczone zatrzymania kolejnych osób - zaznaczył rzecznik. Dopiero we wtorek prokuratura ma udzielić szerszych informacji. Prokurator zaznaczył, że nie będą one szczegółowe - zarzuty opierają się głównie na materiałach niejawnych.

Prezes Zagłębia Sosnowiec zwolniony do domu

Zatrzymany prezes Zagłębia Sosnowiec po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Jak podał, przedstawiono mu zarzut obietnicy wręczenia korzyści majątkowej w postaci dwóch biletów na mecz.

(MRod/łł)

RMF24/PAP